Zabezpieczamy swoje życie i zdrowie z różnych powodów. Dla większości z nas najwyższą motywacją jest zapewnienie bezpieczeństwa naszym najbliższym na wypadek, gdyby nas zabrakło. Równie istotną kwestią jest zabezpieczenie naszego zdrowia. Myślimy o tym, że możemy się poważnie rozchorować. A skutki sytuacji związanej z chorobą mogą dotknąć nie tylko nas, ale też naszych najbliższych. Konsekwencją choroby może być na przykład:
Posiadanie rozwiązania, które będzie skutecznym wsparciem w momencie wystąpienia ciężkiej choroby jest koniecznym elementem życia osoby, która bierze odpowiedzialność za swoje życie oraz za przyszłość swojej rodziny. Niestety, rzeczywistość pokazuje nam jak bardzo zaskakująca potrafi być rzeczywistość. Wszyscy przekonaliśmy się o tym na początku roku. Czy ktokolwiek z nas myślał o tym, jak bardzo zmieni się nasza codzienność w 2020? Wystarczyło kilka tygodni, by pandemia koronawirusa wpłynęła na życie ludzi z całego świata. To dobry przykład, który pokazuje, jak bardzo przywiązujemy się do status quo. Tymczasem, z pozoru nawet najbardziej oczywiste elementy naszego życia mogą ulec zmianie z dnia na dzień.
Diagnoza nowotworu drastycznie zmienia życie chorego, ale też jego najbliższych. W Polsce każdego dnia raka diagnozuje się u ponad 400 osób. W ciągu roku choruje około 165 000 osób, z czego aż 99 000 umiera. Nowotwory stanowią drugą najczęstszą przyczynę zgonów. Specjaliści prognozują, że w ciągu najbliższych lat nowotwory mogą stać główną przyczyną śmierci wśród Polaków. W krajach, które charakteryzują się wysoką skutecznością leczenia wskaźnik wyleczalności wynosi około 60%. W Polsce jest to tylko 45%, co daje jeden z najgorszych wyników w całej Unii Europejskiej. Specjaliści alarmują, że w roku 2020 liczba zgonów w związku z chorobami sercowo-naczyniowymi wyniesie ponad 200 000. Jak widać, problem poważnych zachorowań w Polsce jest bardzo poważny, a skuteczne leczenie wymaga sporych nakładów pieniężnych.
Wyobraźmy sobie drogę, na której pojawia się rozwidlenie. Chcąc jechać dalej, musimy wybrać jedną ze ścieżek. Jedną z nich wybiorą osoby odpowiedzialne, które zdecydowały się zadbać o swoje zdrowie i bezpieczeństwo finansowe swojej rodziny. Drugą ścieżkę wskażą ludzie, którzy żyją w myśl zasady „mnie się to nie przydarzy”. Klientami ubezpieczającymi się na wypadek poważnych chorób są często ludzie, którzy doświadczyli skutków ciężkiej choroby w swoim najbliższym otoczeniu. Widzieli, że walka z chorobą wymagała nie tylko pieniędzy na leczenie i pokrycie bieżących wydatków. Zobaczyli, że choroba to często konieczność zrezygnowania z pracy. W sytuacji poważnego zachorowania koszty stałe, takie jak: czynsz, raty za kredyty, leasing czy dodatkowe zajęcia dla dzieci, nie znikną. A przecież jeśli chcemy mieć większe szanse przeżycia, kluczowa jest szybka diagnoza i najlepsze, możliwe do wdrożenia od zaraz leczenie. Oczywiście, pieniądze nie gwarantują nam zdrowia, ale zwiększają nasze szanse w trudnej sytuacji.
Rozwiązanie zapewniające środki finansowe w przypadku poważnego zachorowania ma na celu zredukować problemy finansowe, które na pewno wystąpią. Takie ubezpieczenie nie rozwiązuje wszystkich problemów związanych z chorobą, takich jak ból, poczucie strachu czy niepewności. Może jednak w znacznym stopniu pomóc nam i naszym bliskim poradzić sobie z problemami finansowymi. Na polskim rynku występuje wiele Towarzystw Ubezpieczeniowych oferujących polisy z obszaru poważnych zachorowań. Którą z nich najlepiej wybrać? Która jest najlepsza? Czy promowana oferta sprawdzi się u mnie, czy mam szukać dalej?
Kluczem do wyboru najlepszego rozwiązania jest indywidualne podejście do potrzeb konkretnej osoby i jej najbliższej rodziny. Doświadczeni eksperci w obszarze ubezpieczeń dokładnie słuchają swoich klientów, by móc przedstawić im rozwiązania najlepiej odpowiadające ich oczekiwaniom.
Czasem klienci proszą o przesłanie ofert, by móc samodzielnie dokonać analizy i wyboru najlepszego rozwiązania. Oczywiście, część klientów bardzo świadomie wskaże rozwiązanie najbardziej adekwatne do swoich potrzeb. Jednak nie wszyscy będą wiedzieli, które elementy oferty są newralgiczne i mogą stanowić problem w przyszłości. Porównajmy wybór ubezpieczenia do sytuacji z zepsutym samochodem. Kiedy oddajemy nasz wóz do mechanika, chcemy wiedzieć, co się stało i ile będzie nas kosztowała naprawa. Nie pytamy o to, jak specjalista doszedł do istoty awarii, nie interesuje nas, jakich narzędzi czy technik użył, by pozbyć się problemu. Interesuje nas efekt czyli sprawny samochód, który pozwoli nam dobrze funkcjonować na co dzień. Tak samo jest z najlepszą opcją ubezpieczenia na wypadek poważnej choroby. Współpracując z ekspertem, mówimy jaka jest nasza sytuacja, jakie mamy zobowiązania finansowe i jakie korzyści interesują nas w przypadku niepomyślnej diagnozy. Ekspert zajmuje się resztą. Analizuje dostępne na rynku rozwiązania, by podać nam najlepsze opcje, z których możemy skorzystać, by zabezpieczyć siebie i naszych bliskich. Czas pędzi, wszyscy się spieszymy, dlatego przegląd, analizę i wybór najlepszych dla nas opcji ubezpieczeniowych warto powierzyć specjalistom.
W ostatnich latach rozwiązania chroniące ubezpieczonego na wypadek poważnego zachorowania bardzo się rozwinęły. Oferty polis zawierają poszerzony zakres ubezpieczeń, a także wyższe sumy ubezpieczenia. Dostępne na rynku opcje to już nie tylko jednorazowa wypłata świadczenia, ale również comiesięczne świadczenie opiekuńcze wraz z pomocą medyczną. W zakresie takiej pomocy znajduje się np.
dodatkowa opinia medyczna,
rehabilitacja,
pobyt w sanatorium,
pomoc pielęgniarki,
transport medyczny,
badania specjalistyczne,
konsultacje ze specjalistami,
a nawet wsparcie psychologa dla nas i naszych bliskich.
Ten ostatni element jest niezwykle ważny. Warto pamiętać, że w sytuacji poważnego zachorowania cierpi nie tylko chory, ale także jego bliscy. Psycholog wzmacnia całą rodzinę, pomagając uporać się z silnym stresem, lękiem i niepewnością. Dostępne na rynku polisy, oferują też możliwość leczenia za granicą w przypadku poważnej choroby, jak również możliwość korzystania na co dzień z usług lekarzy specjalistów (np. internistów, okulistów czy endokrynologów).
Pamiętajmy, że ubezpieczenia są dla ludzi zdrowych, którzy odpowiedzialnie dbają o siebie i swoje rodziny. Wszyscy wiemy, że życie bywa nieprzewidywalne, dlatego warto przygotować się na to, co może (chociaż wcale nie musi) się wydarzyć. Mając w zanadrzu dopasowane do naszej sytuacji rozwiązania, możemy iść przez życie z podniesioną głową, niezależnie od okoliczności.
Źródła wykorzystanych w artykule danych:
Jeśli przeczesujesz właśnie internet w poszukiwaniu najlepszej polisy na wpadek choroby, chętnie pomożemy Ci znaleźć najlepszą opcję. Zapewniamy, że będzie skrojona na miarę potrzeb Twoich i najbliższej rodziny.